O nás

Vitajte na stránkach rekreačného zariadenia Penzión Alfréd!

Penzión Alfréd Vás pozýva do príjemného a pokojného prostredia Ľubovnianskych Kúpeľov. Nachádzajú sa na rozhraní Spišskej Magury a Levočských vrchov, len 7 km od okresného mesta Stará Ľubovňa.

V roku 1870 dal Alfred Probstner do prevádzky trinásť obytných objektov, ktoré až do druhej svetovej vojny slúžili na ubytovanie návštevníkov prevažne z Budapešti. Počas vojny boli však viaceré poškodené a zničené. Dnes, na mieste jedného z nich stojí Penzión Alfréd, pomenovaný podľa tohto prvého známeho majiteľa kúpeľov. Región je známy tým, že tu vyviera niekoľko minerálnych prameňov. Minerálna voda sa plní do fliaš a predáva pod názvom Ľubovnianka.

Príďte si aj Vy vychutnať pohodu, pokoj a ticho do Ľubovnianskych Kúpeľov. Náš región ponúka mnoho možností pre každého. V lete si tu na svoje prídu turisti (v okolí sa nachádza niekoľko turistických chodníkov), hubári, no aj milovníci športu (terén je vhodný aj pre bicykle). V neďalekej dedinke Plavnica máme pre svojich hostí k dispozícií tenisové kurty, volejbalové a basketbalové ihrisko. V zime sú kúpele ako stvorené pre vyznávačov zimných športov. Nachádzajú sa tu lyžiarske vleky vhodné pre začiatočníkov aj skúsených. Odvážnejší korčuliari môžu okúsiť aj ľad na zamrznutom rybníku.

Tešíme sa na Vašu návštevu.